عليرضا نظري
دبیر

اعضای انجمن علمی 96-97
معارفه 96
کادر اجرایی مسابقه موشک های آبی به همراه دکتر اکبری پناه و دکتر میرشاهولد
بازدید علمی از پنج شرکت ویسپار و پترونیوار د آذرین ذوب و بهاران و ذوب آذرین


تلرانس
ﺳﻪشنبه , 07 اسفند 1397
حسن روشني
جشن روز مهندس
قران سرود ملي پخش كليپ مسابقه احراي تئاتر


تلرانس
چهارشنبه , 28 آذر 1397
حسن روشني
بازدید از سه شرکت صنعتی استان همدان
در دنیای امروز، رابطه ای مستقیم بین توسعه تکنولوژی و پیشرفت در ابعاد مختلف اجتماعی، اقتصادی و سیاسی هر کشور برقرار است. به طوری که می توان گفت تکنولوژی عامل اساسی برای ایجاد ثروت، دانایی و توانایی کشورها بوده و ابزاری قدرتمند در توسعه ملی به شمار می آید. تکنولوژی طبق تعریف اسکاپ، چهار رکن اساسی دارد : انسان ، ماشین ، سازمان و اطلاعات که تعامل اینها با یکدیگر موجب رشد و توسعه اقتصادی می شوند. از میان چهار رکن تکنولوژی، انسان نقش محوری و بنیادی دارد . استفاده از بهترین و مدرن ترین ماشین آلات بدون نیروی انسانی متخصص و ماهر ممکن نیست. اینجاست که اهمیت دانشگاه بیش از پیش روشن می شود. چرا؟ چون دانشگاه محل تربیت نیروی انسانی متخصص و ماهر است و اگر این نیروی انسانی متخصص بتواند دانش و مهارت خود را در عرصه تولید و صنعت به کار ببرد ، موجب پیشرفت خواهد شد. بنابراین ارتباط صنعت و دانشگاه در هر کشوری می تواند تأثیری تعیین کننده در رشد اقتصادی آنجا داشته باشد. معمولا در راستای این تعامل وظیفه عمده دانشگاهها عبارت است از: 1- آموزش و ارتقای دانش دانشجویان و آماده کردن آنان برای حضور در بازار کار 2- شناخت و برطرف کردن نیازهای تحقیقاتی بخش صنعت و به روز نگهداشتن آن از سوی دیگر بخش صنعت هم وظایفی دارد : 1- نتایجی را که به کمک تحقیقات از حوزه فناوری به دست آمده در عملیات تولید محصول خود دخالت دهد. 2-فراهم آوردن بازار کار و اشتغالزایی مفید برای جوانان و افرادی که آموزشهای مرتبط را در دانشگاهها گذرانده اند. از این رو بر این شدیم تا به توصیه ی هییت علمی های محترم به بازدید از شرکت های کنترل گاز اکباتان بسپار لوله و قطعه سازان سینا رهسپار شویم. در این بازدید دانشجویان با تمامی مراحل طراحی ساخت و تولید قطعات اشنا شده و از نزدیک به طور کامل شاهد این چرخه ی صنعتی بودند. زمان بازدید ها به شرح ذیل انجام گرفت: 9 الی 11 بسپار لوله اریا 11:30 الی 13 قطعه سازان 13:30 صرف ناهار دانشگاه بوعلی 14:30 الی 16 کنترل گاز اکباتان


تلرانس
دوشنبه , 21 آبان 1397
حسن روشني
همايش كنكور ارشد
مهندس خوانقي مشاور ارشد دپارتمان بينش به تشريح و توضيح مسايل مربوط به نحوه و شيوه ي مطالعه براي امادگي ازمون ارشد ٩٨ پرداخت


تلرانس
دوشنبه , 08 آبان 1396
حسن روشني
معارفه دانشجویان جدیدالورود 96
معارفه دانشجویان 96 با سخنرانی دکتر اکبری پناه مشاور انجمن علمی و دکتر حیدری مدیرگروه مکانیک


تلرانس
چهارشنبه , 01 آذر 1396
حسن روشني
همایش تخصصی امادگی کنکور ارشد مکانیک
روش های مطالعه و امادگی برای کنکور ارشد . برنامه ریزی و ...


تلرانس
یکشنبه , 20 اسفند 1396
حسن روشني
مسابقه موشک های آبی
مسابقه موشک های آبی در تاریخ 20 اسفند ماه برگزار شد و در این مسابقه که برای اولین بار در دانشگاه ملایر انجام میگرفت 28 تیم و 54 سازه شرکت کردند این مسابقات فقط در بخش برد انجام پذیرفت و به تیم های اول تا سوم و زیبا ترین سازه جوایزی اهدا شد. در این مسابقه دکتر حیدری دکتر اکبری پناه و دکتر میرشاهولد به عنوان داور مسابقه را قضاوت نمودند.


تلرانس
ﺳﻪشنبه , 14 آذر 1396
حسن روشني
مسابقه سودوکو به مناسبت روز دانشجو
مسابقه ی سودوکو در تاریخ 14 اذر ماه برگزار شد و به برگزیدگان اول تا چهارم جوایزی نفیس اهدا شد در این مسابقه که از صبح ساعت 9 شروع و تا ساغت 16 همان روز ادامه داشت قریب به 120 دانشجو در این مسابقه شرکت کردند که جزء مسابقات پر مخاطب محسوب میشد.


تلرانس
یکشنبه , 29 مهر 1397
حسن روشني
معارفه دانشجویان جدید الورود 97
معارفه دانشجویان جدید الورود رشته ی مهندسی مکانیک در تاریخ 29 مهر انجام پذیرفت در این مراسم به معرفی دانشگاه ملایر، معرفی رشته ی مهندسی مکانیک و بازار کار و آینده ی این رشته پرداخته شد. همچنین در این مراسم دکتر محمود مرادی به عنوان مدیر گروه مهندسی مکانیک و دکتر فرشاد اکبری پناه به عنوان مشاور انجمن علمی مهندسی مکانیک سخنرانی نمودند همچنین از فعالیت های انجمن علمی در سال گذشته تقدیر و تشکر شد و کلیپی تحت عنوان خاطرات دانشجویان پخش شد و در پایان مسابقه ی برج هیجان ما بین دانشحویان و سپس ما بین اساتید برگزار گردید.