غیاث الدین علیزاده
استاد مشاور

مهدي اسماعيلي ابهري
دبیر

کانال انجمن زبان و ادبیات انگلیسی @ella_mu
مراسم معارفه ورودی های ۹۷
معارفه ۹۷
معارفه ۹۷
کلاس های بحث آزاد به زبان انگلیسی،کلیه رشته ها
فراخوان تئاتر به زبان انگلیسی


زبان انگلیسی
ﺳﻪشنبه , 09 آذر 1400
شبنم فيض بشي پور
مراسم معارفه ی دانشجویان ورودی ۱۴۰۰
اجرا توسط سرکار خانم شبنم فیض و جناب آقای علی بیات، ارائه ی توضیحاتی در مورد رشته ی زبان و ادبیات انگلیسی در مقطع کارشناسی و پاسخ به سوالات دانشجویان.


زبان انگلیسی
چهارشنبه , 08 آبان 1398
مهدي اسماعيلي ابهري
کارگاه اصطلاحات ادبی (کارگاه ادبیات)
این کارگاه با هدایت و تدریس دکتر علیزاده بصورت یک جلسه در هفته برگزار شد. در هر جلسه تلاش می شد که بخش هایی از کتاب A Glossary of Literary Terms به دانشجویان علاقمند تدریس شده و مباحث برای ایشان تفهیم شوند. این کارگاه با استقبال بسیار خوب دانشجویان روبرو شد و امید است همچنان ادامه داشته باشد.


زبان انگلیسی
چهارشنبه , 08 آبان 1398
مهدي اسماعيلي ابهري
کارگاه درک مطلب
هدف اصلی، تقویت توانایی دانشجویان برای بحث درباره جنبه های مختلف داستان های ادبی و پیدا کردن نکات و اصطلاحات و تعبیرات ادبی در داستان های مختلف بود. اما این کارگاه طبق انتظارات دبیر انجمن پیش نرفت و منحل گردید.


زبان انگلیسی
چهارشنبه , 08 آبان 1398
مهدي اسماعيلي ابهري
کارگاه کتابخوانی (کتاب گلچین ادبیات انگلیسی)
در این کارگاه تلاش بر این بود که حد الامکان، مقدمه های کتاب گلچین ادبیات انگلیسیِ نورتون مطالعه و بررسی شوند. اما به دلایل گوناگون متاسفانه این کارگاه موفق به برآورد کردن انتظارات نشد.


زبان انگلیسی
ﺳﻪشنبه , 14 آبان 1398
مهدي اسماعيلي ابهري
همایش بزرگداشت استیون کرِین
این همایش، اولین همایش از همایش های دوره ای انجمن ادبیات انگلیسی بود که با هدف معرفی نویسنده های معروف و بررسی کلی تعدادی از آثار و سبک نگارششان و تاثیر آنها در ادبیات انگلیسی، با سخنرانی عضو هیئت علمی گروه ادبیات انگلیسی برگزار شد. در اولین همایش دکتر امانی، مدیر گروه پیشین رشته ادبیات انگلیسی، سخنرانی کردند و نکات مهم و ارزشمندی را درباره استیون کرین و آثار وی با دانشجویان درمیان گذاشتند.


زبان انگلیسی
یکشنبه , 06 اسفند 1396
فاطمه مظاهريان
مسابقه داستان کوتاه نویسی به زبان انگلیسی
مسابقه با رعایت قوانین و عدالت برگزار شد و سه نفر برتر اعلام و جوایز را دریافت کردند.در این مسابقه حتی دانشجویان سایر رشته ها هم شرکت داشتند و از بین آنان داوری شد.


زبان انگلیسی
شنبه , 26 آبان 1397
فاطمه مظاهريان
کارگاه گرامر
کلاس های گرامر: این کلاس ها در قالب grammer و با محوریت speaking ،طی چند جلسه برگزار شدند .کلاس های گرامر با هدف بیان نکات خاص گرامری بود که نهایتا به مهارت speaking ختم می شود ‌.تفاوت موجود بین این گونه speaking با دیگر کلاس ها بر این است که در این کلاس ها ساختارها و جملات گرامری مورد بحث قرار میگیرد و دانشجویان با توجه به نکاتی که فرا گرفته اند صحبت میکنند.فرا گرفتن structure های مفید و قابل استفاده در مکالمات از نکات قابل توجه این کلاس ها می باشد.در دوره کلاس های گرامر ،امتحان میان ترم و پایان ترم در نظر گرفته شده است که بصورت تشریحی و تستی برگزار خواهد شد . امید است که طی جلسات آینده بر روی نکات و مباحث مهم تر و بیشتری بتوانیم فعالیت کنیم تا محوریت speaking با توجه به ساختارهای گرامری زبان رعایت شود . این دوره تا خرداد ۹۸ ادامه دارد.


زبان انگلیسی
شنبه , 26 آبان 1397
فاطمه مظاهريان
کارگاه متن خوانی و داستان کوتاه انگلیسی
کلاس های متن خوانی یا reading : این کلاس ها در قالب reading و با محوریت speaking برگزار شدند .هدف از برگزاری این کلاسها تقویت مهارت متن خوانی و روان خوانی متون انگلیسی می باشد .این فعالیت با تمرکز بر روی مطالبی از جمله short story و long story و در جلسات پایانی کلاس با توجه به علاقه و اشتیاق دانشجویان ,article نیز جزء فرآیند های کلاس بود ‌.از جمله هدفهای نهایی این کلاس میتوان از تقویت speaking یاد کرد چرا که دانشجویان به تجزیه و تحلیل انواع متون انگلیسی ارائه شده می پرداختند و در کنار این دو مهارت،گاها نکات گرامری لازم موجود در متن بیان میشد ‌.از دیگر نکات چشم گیر این کلاس ها تمرکز و تقویت تکنیک های متنی است ،به عبارت دیگر کارکردن بر روی انواع و گونه های مختلف سوال،تجزیه و تحلیل متون و طرح سوال و پاسخ با توجه به متن ارائه شده از اهداف دیگر کلاس میباشد . فونتیک و اصول و روش صحیح تلفظ کلمات متون را،میتوان از اهداف کاربردی کلاس ها نام برد .براین‌ مبنا که تلاش براین‌ بود دانشجویان هنگام روخوانی متن مورد نظر،لغات آن را درست و طبق اصول بخوانند در نهایت در طی این کلاسها،تعداد ۸ داستان کوتاه به دانشجویان حاضر ارائه شد که دانشجویان توانستند مهارت نسبی در تجزیه تحلیل متون را کسب کنند ‌. این دوره تا خرداد ماه ۹۸ ادامه دارد.


زبان انگلیسی
ﺳﻪشنبه , 17 مهر 1397
فاطمه مظاهريان
Free discussion بحث آزاد
Free discussion: _کلاس های بحث آزاد به منظور تقویت زبان گفتاری برگزار شد.قابل توجه است که در ابتدا این کلاس ها یکبار در هفته تشکیل شد،که بعلت استقبال بی نظیر دانشجویان همه رشته ها از جمله مهندسی و ناکافی بودن زمان صحبت و اظهار نظر ،براساس نظر استاد مشاور کلاس ها به دو روز در هفته تقسیم شدند. _از جمله  کسانی ک ما را در این زمینه یاری کردند جناب آقایان مهدی اسماعیلی و حسن غیاثی میتوان یاد کرد. _در طی برگزاری این کلاس ها یکی از دوستانی ک‌ بیشترین همکاری را در اداره کلاس ها داشتند اظهار کردند که :به  نظر بنده یکی از مهم‌ترین خروجی ها و نتایجی که   ازاین‌کلاس ها گرفته شد این بود که شرکت کنندگان توانستند پس از گذشت چند جلسه نظرات خود را ب زبان مورد نظر یعنی انگلیسی بیان کنند‌.تغییرات بسیار چشم گیر و مملوس بود از جمله تقویت مهارت اسپیکینگ و دانش های زبانی تا بالا  رفتن اعتماد بنفس و کسب تجربه در زمینه  اسپیکینگ .در کناراین مسئله ،بنده بعنوان لیدر این جلسات،باتوجه به موضوع مورد بحث ،هرجلسه تعدادی کلمات و اصطلاحات کاربردی مرتبط با موضوع را در کلاس ارائه میدادم ونتیجه کار در همان  جلسات ب چشم می آمد بنا بر اینکه دانشجویان از آنها در میان  صحبت هایشان استفاده میکردند .و در آخر از نظر بنده چنین کلاس های بحث آزادبرای همه افراد در هر سطحی میتواند مفید واقع شود .ب عبارتی دیگر اینگونه  کلاس ها برای افرادی که از سطح زبان متوسط تا بالایی برخوردار هستند میتواند مفید واقع شود.


زبان انگلیسی
چهارشنبه , 23 آبان 1397
فاطمه مظاهريان
کارگاه ادبی
نقد ادبی یکی از مسائل اساسی و ستون های پایه در دیدگاه ادبی و هنری می باشد.از این رو انجمن زبان و ادبیات انگلیسی بنابر نظر و مشورت با دکتر غیاث الدین علیزاده برآن شد تا به برگزاری کارگاه ادبی ویژه دانشجویان زبان و ادبیات انگلیسی بپردازد. کلاس های کارگاه ادبی از ۲۳ آبان ۹۷ چهارشنبه هر هفته ساعت ۱۲:۳۰ الی ۲ برگزار شده است.و کتاب A glossary of literary terms که از کتابهای معتبر این رشته در کارشناسی و کنکور کارشناسی ارشد است،مورد تدریس قرار گرفت. دانشجویان کارشناسی و حتی کارشناسی ارشد دانشگاه ملایر،در جلسات هفتگی شرکت نمودند.در طی این جلسات موضوعاتی همچون معنا باختگی،مفهوم و مکتب زیبایی شناختی،انواع مختلف تمثیل و ...توسط دکتر علیزاده به صورت فراگیر تشریح شد که بازخورد آن به گونه ای محسوس میان شرکت کنندگان مشاهده میشد. دبیر انجمن زبان و ادبیات انگلیسی،فاطمه مظاهریان


زبان انگلیسی
شنبه , 28 مهر 1397
فاطمه مظاهريان
مراسم معارفه دانشجویان جدیدالورود ۹۷
در آغاز تلاوت آیاتی از قرآن کریم،پخش سرود ملی،خوشامدگویی مجری و دعوت از دبیر انجمن برای راهنمایی دانشجویان و تشویق آنان برای فعالیت در انجمن،سخنرانی مدیر گروه محترم در راستای رشته و علاقه دانشجویان،پخش کلیپ معرفی دانشگاه،پخش کلیپی از دانشجویان سالهای گذشته و فعالیت های اخیر انجمن علمی،برگزاری مسابقات ادبیات و گرامر و اهدای جوایز به برندگان. قابل توجه است که تمامی برنامه به زبان انگلیسی برگزار شد. دبیر انجمن زبان و ادبیات انگلیسی،فاطمه مظاهریان


زبان انگلیسی
پنجشنبه , 16 آذر 1396
حسين اغاز
بازدید از تئاتر الیور توییست
در روز های ۱۵ و ۱۶ اردیبهشت اردوی تعاتر الیور توییست، مختص دانشجویان زبان و ادبیات انگلیسی دانشگاه ملایر برگزار شد. این نمایش اقتباسی از رمان چارلز دیکنز میباشد که با بازی نوید محمد زاده، مهناز افشار، هوتن شکیبا و آتیلا پسیانی همراه بود.


زبان انگلیسی
شنبه , 22 مهر 1396
حسين اغاز
مراسم معارفه دانشجویان ورودی ۹۶ رشته زبان
تمام برنامه های از پیش تعیین شده انجام شد و اهداف برنامه تحقق یافت